Kariyer Eğitim Setleri ile bilişim dünyası parmaklarınızın ucunda...
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sertifika No : 19541

Temel Android Eğitim Seti

90,00 TL
Eğitim Seti:      
Android Eğitim Seti
Stok Durumu: 
Stokta Var
Eğitmen:           
Mimar ASLAN - Bilgisayar Mühendisi
Medya Ortamı:
3 Dvd
Temel Android eğitim setinde neler anlatılmaktadır?
Eğitim süresi 55 saatten oluşmaktadır. Günümüzde profesyonel iş yaşamında masaüstü, web ve mobil uygulamaları kullanılmaktadır. Bu eğitim setinin amacı iş yaşamınızda ve kariyerinizde sizlerin yeni kapıları aralamanıza yardımcı olmaktır. Sette Android ile mobil programlama konuları temellerinden alınarak Eclipse IDE ortamında Java ve XML ile adım adım işlenmektedir. Bu set Android ile mobil programlamaya ilgi duyanların başlangıç noktasıdır. Bu sette Android mobil programlamadaki kodlamaların incelikleri titizlik ile ele alınıp en iyi şekilde öğretilmesi hedeflemektedir. Örnek uygulamalar boyunca ezbere kaçılmadan kod bölümleri detaylandırılmaktadır. İşlenen konuların içeriği profesyonel iş yaşamına hazırlık niteliğindedir. Android mobil programlama ile geleceğinize şimdiden yatırım yapın.

Temel Android eğitim seti faydalı olur mu?
Bu set amatöründen profesyoneline kadar herkes için faydalı bilgiler içermektedir! Her şeyin en mühim noktası başlangıcıdır. İyi bir başlangıç ise yarı yarıya başarı demektir. Temel Android eğitim seti mobil programlama alanında Android ile iş yaşamına çalışmak isteyenlerin ve akademik kariyer yapmak isteyenlerin ellerinden düşürmeyeceği bir settir. Konuların izleyenleri sıkmadan ve gereksiz laf kalabalığına girip terimlerle öğreneni boğmadan işlenmektedir. Temel Android Eğitim setindeki izlediğiniz her konu profesyonel iş yaşamında işinize yarayacak niteliktedir. Anlatılan her konunun örnekleri ara yüzler ile uygulayarak kalıcılığı sağlamaktadır. Temel Android eğitim setini sabırla baştan sonuna kadar takip eden herkes Android ile mobil programlamanın sırlı bir anahtarına sahip olacaktır. Kimsenin hayallerinizi çalmasına izin vermeyiniz.

Temel Android eğitiminden sonra neler yapabilirim?
Temel Android eğitim seti üniversitenizde, akademik kariyerinizde ve iş yaşamınızda size yol gösterici bir kılavuz olacaktır. Android ile mobil uygulamalarda hâkimiyetinizi kurunca parlak bir gelecekte sizleri bekliyor.

Program Hakkında...
Eğitim Setinin kopyalanmaması ve korsan olarak kullanılmaması için alınan güvenlik önleminden dolayı, bazı antivirüs programları eğitim setini virüs olarak görebilir. Kuşkulanacak bir şey yoktur. Tamamen güvenlik için alınan bir yöntemden dolayıdır. Anti virüs programınızı devre dışı bırakıp seti izleyebilirsiniz.

Eğitim Seti İçeriği Konu Başlıkları (55 Saat)

BÖLÜM 01 - ANDROID KURULUMLARI
Android SDK – ADT – Eclipse IDE

BÖLÜM 02 - BİR ANDROID PROJESİNİN DETAYLARI
Selam Android Kardeş Örneği

BÖLÜM 03 - ANDROID SDK GÜNCELLEMESİ
Android SDK Güncellemesi

BÖLÜM 04 - ANDROID ARA YÜZ ELEMANLARI
ANDROID Ara yüz Elemanları
Toast Kullanımı
Button Kullanımı
TextView Kullanımı
EditText Kullanımı
CheckBox Kullanımı
RadioButton Kullanımı
ToggleButton Kullanımı
Spinner Kullanımı

BÖLÜM 05 - ARA YÜZ YERLEŞİM DURUMLARI
LinearLayout Kullanımı
Viewlerin Özellikleri
TableLayout Kullanımı
RelativeLayout Kullanımı
ListView Kullanımı
TabHost Kullanımı
GridView Kullanımı

BÖLÜM 06 - MENU ELEMANLARI
OptionsMenu Kullanımı
SubMenu Kullanımı
ContextMenu Kullanımı
AlertDialog Kullanımı
ProgressDialog Kullanımı
ProgressBar Kullanımı
CustomDialog Kullanımı

BÖLÜM 07 - DVM - JVM ve ANDROID BİLEŞENLERİ
Android DVM-JVM ve Bileşenleri Sunumu
Android DVM-JVM ve Bileşenleri Örneği

BÖLÜM 08 - ANDROID AKTİVİTELER BİLEŞENİ
Aktiviteler Sunumu 
Aktiviteler Bileşeni Örneği

BÖLÜM 09 - ANDROID SERVİSLER BİLEŞENİ
Servisler Bileşeni Sunumu
Servisler Bileşeni Örneği

BÖLÜM 10 - ANDROID YAYIN ALICILARI BİLEŞENİ
Yayın Alıcılar Sunumu 

BÖLÜM 11 - ANDROID İÇERİK SAĞLAYICILAR BİLEŞENİ
İçerik Sağlayıcılar Sunumu 
İçerik Sağlayıcılar Bileşeni Örneği

BÖLÜM 12 - INTENTLER - İZİNLER ve GÜVENLİK DURUMLARI
Intentler-İzinler Sunumu 
Intentler-İzinler ve Güvenlik Örneği

BÖLÜM 13 - MARKETLER ve ARA YÜZ PROGRAMLARI
Marketler ve Ara yüz Programları
DroidDraw  
MOTODEV  

BÖLÜM 14 - ANDROID ARA YÜZ ELEMANLARI 2
KeyListener Kullanımı
WebView Kullanımı
DatePicker Kullanımı
TimerPicker Kullanımı
Animation Kullanımı
LayoutAnimation Kullanımı
ViewFlipper Kullanımı
CheckBox Kullanımı
SlidingDrawer Kullanımı
RatingBar Kullanımı
ImageView Kullanımı
ImageButton Kullanımı
Rotation Kullanımı
VideoView Kullanımı
SDCard Kullanımı
TabWidget Kullanımı
Spinner Kullanımı

BÖLÜM 15 - JSON ve XML
JSON ve XML Sunumu 
JSON ve XML Kullanımı

BÖLÜM 16 - SQLite VERİTABANI
SQLite Sunumu 
SQLite ile Yerel Veritabanı Projesi

BÖLÜM 17 - ANDROID için JAVA Programlama Dili
ANDROID için JAVA Programlama Dili Sunumu 
Java Veri tiplerinin ve Değişkenlerin Kullanımı
Java Operatörlerin Kullanımı
Java Sınıflarının Kavramlarının Kullanımı

Abdullah GEÇEN

07.04.2015 23:53:50

Android eğitim setini aldım ve derslerin tamamını dinledim. Dersleri anlayarak dinleyen normal bir uygulama yapabilir fakat veritabanı boyutunu düşünen search vs işlemleri yapmak isteyenler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim çünkü ben veritabanı anlatımını yeterli ve doyurucu bulmamakla birlikte; sayısız kez mail atıp sorduğum veritabanı hakkında tek bir soru sormama rağmen hiçbirine cevap verilmediğini belirtmek isterim ve çok çok teessüf ederim, müşteri memnuniyeti bir yana insanlık adına cevap verilebilirdi. Vesselam.

LEVENT YADIRĞA

24.03.2015 17:01:36

Sayın Mimar Aslana ısrarla bir soru sordum cevap vermedi. Egitimin 50 saat olduğu sizi yanıltmasın. Mesela veritabanına çok az değinmiş. Widget geliştirme hiç anlatılmamış. Eksikler var. Aynı sürede çok daha kapsamlı egitim verilebilirdi.

Faruk KAKŞİ

07.03.2014 02:41:07

15-8 JSON ve XML Kullanımı 8 20 saniye olarak kalmış ve konu yarım kalmış gibi görünüyor... Setin içeriği konusunda yorum yapmak gerekirse, Sn. Mimar ASLANnın ellerine sağlık diyeceğim. Lakin Temel Eğitim setinden kasıt programlamanın dahi temeline değinildiğini de söylemeden edemeyeceğim. Aynı zamanda Java hakkında da bilgiler verilmekte, aslında temel düzeyde Java hatta C# veya .Net kısaca ortak dile aşina olan bir arkadaşın bu setteki eğitimi ve tekrarları sıkıcı bulmasını anlayışla karşılayabilirim.

Önder Ali

01.08.2013 13:34:51

derslerde mssql bağlantısı anlatımı varmı

Onur CETE

04.07.2013 01:50:21

Eğitim setinde sadece xml ile arayüzler oluşturma mı mevcut yoksa java ile desteklenmiş örneklerin olduğu bir içerik mi var? Bu konuda bir açıklama yapar mısınız?

maksut aslan

01.03.2013 13:39:08

Dersler anlatılırken androidin hangi sürümü üzerinden örneklemelerle anlatılıyor acaba? Java setini almıştım hoşuma gitti. Tebrikler mimar hocam.

Sefa ÖZDOĞAN

06.11.2012 15:56:12

Egitim setinde androidle beraber javada anlatılıyormu?java hakkında fazla bilgisi olmayan birisi bu seti izlerken anlayabilirmi acaba bunu ögrenmek ve ona göre almak istiyorun

Furkan

27.10.2012 22:52:12

Java ve Android setlerini alıp inceleyen biri olarak..Mimar Aslan ın Java, dolayısıyla da androidteki hakimiyeti kesinlikle tartısılmaz..Lakin bir eğitimci gözü ile baktıgımda üzülerek soyluyorum ki anlatım iyi degil.. Neden iyi değil ? sorusuna cevap olarak.. Daha onceden detayları ile anlatılmış bir konu baska bir projede de tekrar tekrar anlatılıyor..Bu da ciddi anlamda kopukluk ve bilgi karması yaratıyor..Herseye ragmen Bu set alınıp izlenecek ve cok sey öğrenilecek bir set.. ÜSTAD Mimar Aslan a saygılarımızı sunuyoruz..

Erkan YEŞERSIN

28.08.2012 01:46:42

Eğitim seti başlangıç seviyesi için ideal. Ancak artıları ve eksileri mevcut. Artıları:-Türkçe olması ve kapsamlı olması,-Sade anlatım ve örneklerle açıklanması-Fiyat uygun.-Sıkıcı değilEksileri:-En ufak bir şey bile çok fazla uzatılmış. Bu konuya olan ilgiyi dağıtıyor. Bir CheckBox ın bile o kadar uzun (1 saat) anlatılması garip kaçıyor. Neyin ne olduğu pek ala bir örnekle anlatılabilir. Ne demiş büyüklerimiz "Az laf, çok iş". Sonraki setlerde buna dikkat edilecektir diye düşünüyorum.-Kendini tekrarlayan yerler var. Mesela proje oluşturmayı 50 kere izledik. -Eğitim seti sadece Windows da çalışıyor. Bu bir yerde yazmıyor. Linux ve diğer sistemlerde set çalışmıyor.Her şeye rağmen güzel bir kaynak. Tavsiye ederim. Birde sormak istiyorum bolum 15 de JSON ve XML kullanımı-8 konusunda ki video neden 20 saniye ? Örnek eksik kalmış. Bende mi hata var merak ettim.

EREN SATI

25.07.2012 12:39:56

Mimar Hocama katılıyorum. Kitap yazılırken veya eğitim seti çekilirken okuyucların bilgi düzeyleri bilinemez. Mesela "Önbellekleme" kavramı diyelim. Önbelleklemenin ne olduğunu bilen birisi için, bir web sayfasının nasıl önbelleğe alınacağını göstermek yeterliyken, önbellekleme kavramı hakkında bilgi sahibi olmayan birisi için bu yetersiz kalır. Mesela "Önbellekleme" kavramını anlatırken sadece sayfanın nasıl önbelleğe alındığını gösterdik diyelim. Önbellekleme kavramı hakkında bilgi sahibi olan kişi bunu okuyup kolayca anlayabilir ama önbellekleme kavramı hakkında bilgi sahibi olmayan kişinin kafasına hemen şu sorular takılacaktır:" Önbellekleme ne? Sayfayı neden önbelleğe aldık? Almasaydık ne oılurdu? Avantaj mı yoksa dezavantajmı?". Hal böyle olunca "önbellekleme" kavramını tüm detaylarıyla anlatmak gerekiyor. Tüm detaylarıyla anlatınca da "önbellekleme" kavramının ne oldıuğunu bilen birisi bu konuları okurken yada dinlerken zaten bildiği şeyler olduğu için çok sıkılıyor. Tabi burada önbelleklemeyi örnek olarak verdik. Yoksa tüm konular bu şekilde. Mesela checkbox. Bir checkboxun kullanımı çok basit olabilir ve bu checkboxu herkes kullanabilir. Ama bu checkboxu kullanmak yetermi? Bu checkboxun olayları var. Özellikleri var. Bunları bilmedikten sonra checkboxu kolayca kullansak ne yazar :D.

Mimar Aslan

01.07.2012 16:57:57

maksat neyin ne olduğunun bilinmesidir. Eğer, dileseydim her konuyu 5er dakika da anlatır geçerdim. Sette en fazla 2 saat olurdu ve biterdi. O zamanda birçoğunuz bir şey anlamadık diye dert yanacaktınız. Bu dersleri baştan sonuna kadar sabırla izleyip te ben Androidi anlamadım diyen varsa ben bu işi bırakacağım söz.

deniz akoğlu

25.06.2012 21:58:00

iyi güzel anlatılmış ama bazı yerler defalarca tekrar edildiği için cok uzun sürmüş videolar ,katlanamıo insan sıkılıo...checkbox yaklaşk 70 dkka sürmüş!!! el insaf..

Mimar Aslan

16.05.2012 16:07:08

Nurettin Değişmen Bey :JavaSE bilinmeden JavaEE hayatta anlaşılamaz.JavaSE temel,güçlü ve sağlam Java bilgisidir.JavaEE içinde Java imparatorluğunun bir çok teknolojisi yer almaktadır.----------Murat Mert Bey :Sette bütün Android sürümlerine dair örnekler adım adım ele alındı ve işlendi. Androidde mesela Android 3.0 için yazdığınız uygulama önceki sürümlerde çalışmayabilir. Bunu da göz önünde bulundurmanız lazımdır.

murat mert

11.05.2012 03:13:27

mimar hocam android telefon alacam ardından bu seti almayı düşünüyorum acaba işletim sistemi versiyonu yazılım geliştiriken ne kadar fark ediyor 2.3,2.2,3.0,4.0 vs ornegin alacagım telefon 2.2 3.0 daki bi r cihaz yazılımı kullanabiliyormu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

Ahmet Egesel

06.05.2012 12:50:59

Seti aldım, çok başarılı bir eğitim seti. Setin hazırlanmasında emeği olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Android ile hayal ettiğiniz tüm programları yapabilmenizi sağlayacak temel Android bilgisini çok iyi şekilde sunan bir set. Fiyat olarak ise her zamanki gibi içeriğe ve setin kalitesine göre çok uygun. Teşekkürler.

hikmet yarbaşı

21.03.2012 00:44:42

Temel android eğitim seti ile temel yazılım bilgisi fazlası ile karıştırılmış.Yazılımı bilen birisinin almasını tavsiye etmem.Daha önce hiç yazılım geliştirmemiş kişiler faydalanabilirler.

Aytan Abdullah Avcı

16.03.2012 11:47:18

Adem Aktepenin C# ile aspnet programlama Cd si gayet açıklayıcı bol örnekliydi şöyleki belirli bir yerden sonra insan yüzmeyi kendisi veya bi başkaşından öğrenince daha sonra kendine göre diğer stilleri kişinin kendisinin geliştirmesi lazım zaten temel mantık öğrenilmişse eğer ki Android eğitim setindede aynı şekilde herşeyi bütünüyle bi eğitim setinden beklemek yanlış olur.

murat imre

15.03.2012 10:23:07

Mimar Aslan beyin hazırlamıs olduğu android seti temel olması asabiyle güzel ne varki ilerletmek için yeterli değil. İleri seviye android görsel eğitim setini çıkarmasını canı gönülden isterim.

Erkan Akdağ

13.03.2012 16:21:03

Bu setleri keşke taksitle verebiliyor olsaydınız. daha önce adem beyin bir adet setini almıştım. ama gittigidiyor.com dan 3 taksitle. malesef sıft bu yüzden alamıyorum. tek çekim her kesin bir anda verebileceği bir mebla değil. heleki 2-3 tane almak istersek. düşünülmesi dileklerimle.

Adem AKTEPE

04.03.2012 14:18:11

Örnek video eklenmiştir.

Zafer GÜVEN

03.03.2012 16:55:48

Bu eğitim setinin demo videolarını ne zaman görebileceğiz?

GÖKHAN YAVAŞ

01.03.2012 10:21:49

Demo videolar ne zaman eklenecek ?

Yavuz Selim YILDIZ

23.02.2012 22:31:59

Merhaba..Doğrusu adem beyin anlatım kalitesini bu sette bulamadım. Mimar Aslan hocanın konuyu bildiğinden şüphem yok fakat, anlatırken akıcılık ve doğru kelime semiçi yapamamış maselef. Bunun haricinde içerik olarak doyurucu ve yeterli.

Nurettin Değişmen

29.01.2012 21:34:16

Sevgili Mimar Hocam ben suan sizin hazırladıgınız Java GUI ile çalışmalarıma devam ediyorum.Şu aralar tek ugrastıgım sey java hersey yolunda gidiyor. Asıl amacım java sistem programcılıgında uzman olmak ancak android le de cok ilgiliyim yani mobil uygulamar konusunda da sizin gibi hakimyet sahibi olmak istiyorum Allah ın izniyle.Siz android egitim setini de alıp ikisini beraber mi yürütmeliyim yoksa önce java sonra android mi? Birde temel düzeydeki bu egitim setini daha profesyonel boyuta cıkacak mısınız? Birde java SE ve EE arasındaki fark nedir hocam, yani EE nin daha üst seviye oldugunu duydum ama ne tarz farklar var pek bilgim yok. EE ninde egitim seti cıkacak mı? Sevgi ve sagyılarımla basınızı şişirdim kusuma bakmayın. Sürçü Lisan ettiysem affedin.

EREN SATI

26.01.2012 23:23:18

Kalite kokuyor :)

Gökhan MİDİLLİ

25.01.2012 11:27:22

Hayırlara vesile olur inşaAllah...

Mimar Aslan

24.01.2012 16:27:34

Umuttepe Yayınlarına daha önceden verilmiş birkaç sözüm var. Bu verilmiş sözlerime sadık kalıp. Onları bir an önce gerçekleştirmem lazım. Peki ya nedir bu verilmiş sözlerim? NetbeansIDE ile JSF, EclipseIDE ile JSF ve LAMP kitapları bunları birkaç aya kadar yazıp aradan çıkarmam lazım. Ardına inşaAllah. Güzel içerikli, kapsamlı mevzuları adım adım kavratan bir iPHONE-iPAD EĞİTİM SETİ planım var. Sizler Allah’a emanet olun. Dualarınızı da bizlerden eksik etmeyiniz.

tuncer dirlik

24.01.2012 11:54:17

Tebrikler Mimar Bey, 2 ayda 2 eğitim seti sundunuz. Umarım 1 ay sonrada Iphone için bir eğitim seti hazırlarsınız.

islam akar

24.01.2012 02:11:29

Hayırlı olması dileklerimle

Mimar Aslan

24.01.2012 01:56:53

TEMEL ANDROID EĞİTİM SETİ 24-Ocak-2012den itibaren çok şükür satışa çıktı. Aktepe Yazılım Web Hizmetleri ve Eğitim Teknolojileri Yöneticilerinden başta Adem Aktepe Beye setin hazırlanmasında gece gündüz çalışarak emeklerini sarf eden Yüksel Aktepe Beye ve Mesut Demirci Beye çok teşekkür ediyorum.TEMEL ANDROID EĞİTİM SETİnin vatana, millete ve Java camiasına hayırlara vesile olmasını diliyorum.Saygılarımla Bil.Müh. Mimar Aslan

Üye girişi yapmadan yorum yazamazsınız!
Mimar ASLAN - Bilgisayar Mühendisi
Bilgisayar Mühendisi Mimar ASLAN’ın çocukluğu İstanbul, Kadıköy'de geçti. Mimar adı, eğitmen yazarın gerçek ismidir. Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü burslu olarak kazandı ve 2006 yılında başarıyla bitirdi. Orta Asya’da bulunduğu zaman diliminde Mühendislik Fakültesindeki değerli hocalarından Mehmet T. SİNDEL ve M. Selim ELMALI ile tanışması M.ASLAN’ın hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisi oldu. Bu kalender üstatların yoluna ışık tutmalarıyla Yapay Akıl, İnternet Alt Yapıları, C, C++, JAVA, LAMP ve ORACLE programlama alanlarında araştırmalara yönelip daha öğrencilik yıllarındayken profesyonel projelere imza attı. Programlama alanındaki bilgi ve tecrübelerini seminer toplantılarıyla videolu eğitimlerle ve kitaplarıyla paylaşmaktadır. JavaServer Pages, ANDROID, JSF ve LAMP gibi… Kitapların da yazarıdır. Yabancı dil olarak İngilizce, Rusça, Kırgızca ve Ukraynaca bilmektedir. Kişilik olarak sosyal biri olan M.ASLAN bilgisayar mühendisliğinin yanı sıra özel matematik ve bilgisayar programlama dersleri de vermektedir. Aikido savunma sanatıyla ilgilenmekte ve amatörce gitar çalıp kendine ait şiirleri de bestelemektedir. Evli ve bir çocuk babası M.ASLAN Amerika, İngiltere, Ukrayna ve Rusya gibi dış devletler için JAVA, LAMP, ORACLE, ANDROID ve iOS üzerine Profesyonel Mobile ve Web Tabanlı Projeler geliştirmektedir. Kendisi şu anda Ukrayna'da yazılım danışmanlık hizmetleri vermektedir.